Můj týden s... 1. díl - část první

8. února 2015 v 17:05 | Loo |  Můj týden s ...
Zdravím!
Ačkoliv jsem měla tuto rubriku připravenou již dříve, někdy na začátku loňského roku(?), první článek, který doopravdy spadá pod tuto rubriku píši až dnes. Dovolila jsem si svou první "pokusnou" věc zvolit sama. Vybrala jsem si tři hubnoucí přípravky, každý z jiné kategorie, ale určitě jste aspoň o jednom museli slyšet.
Můj blog se zaobírá především tématem okolo sebepoškozování a potom konkrétněji na poruchy příjmu potravy, s kterými jde ruku v ruce nízké sebevědomí, sebenenávist... Když je člověk na dně, sahá po nějrůznějších metodách, ať už to jsou různé "osvědčené" diety, hladoví, sportuje do omdlení nebo prášky. Loni jsem docela dost po Novém roce přibrala, jelikož jsem vysadila všechny prášky a taky se můj pohyb omezil, protože jsem byla lenivá jako veš. Ano, přiznávám to... Když už jsem tak projížděla různé stránky, že bych mohla zkusit nějaké podpůrné prášky, aby mi šlo hubnutí lépe. Našla jsem si dva, třetí mi sehnal tatík.

I když se tato rubrika nazývá "Můj týden s..." Tyto přípravky jsem brala tři až šest týdnů, ovšem ne najednou a také ne hned za sebou, v období prosinec 2013 až duben 2014, kdy jsem byla hospitalizována v místní nemocnici.


Jako první jsem si objednala přípravek Orlistat Sandoz 60 mg. Objednala jsem si jej 16.12. na stránce internetové lékárny. Balíček mi přišel hned následující den - opravdu bomba. Byla jsem z toho nadšená.


Co to Orlistat Sandoz 60mg je?
Jsou to světlomodré tvdé tobolky (uvedeno v příbalové informaci, ačkoliv je psáno, že povrch je z želtiny) obsahující 60 mg orlistata (1.p. - orlistatum)

K čemu se používá a jak funguje?
Přípravek se používá ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých od 18 let s nadváhou, kteří mají index tělesné hmotnosti rovný nebo vyšší než 28. Přípravek se má užívat společně s dietou se sníženým obsahem kalorií a nízkým obsahem tuků.
Léčivá látka se zaměřuje na tuk v trávicím systému. Zabraňuje vstřebávání přibližně 1/4 tuků přijatých v potravě. Tento tuk se vyloučí z těla stolicí. Na každé 2 kg, které zhubnete sami, vám přípravek pomůže zhubnout o další kilogram.


Příbalová informace je doopravdy hodně dlouhá, myslím, že je podobně dlouhá, jako od jedněch mých antiepiletik, které jsem kdysi brávala. Jsou tam důležitá upozornění, která by si určitě každý měl přečíst a v době užívání přípravku, byl měl být sledován lékaři - tak jako já.

Nicméně pojďmě k praxi... Přípravek jsem začala užívat po svátcích, protože přiznejme si, málokdo se tehdy hlídá a nejvíce všichni chtějí zhubnout právě po tomto období. Vzhledem k mému vegetariánství nebyl problém s tučnými a mastnými jídly, ovšem sladkosti/cukroví bylo docela problém, ale v době užívání jsem dodoržovala, jak dietu, tak jsem brala vitamíny, které jsem dostala v prosinci, když jsem byla hospitalizovaná v nemocnici. Zhubnout jsem zhubla, v rozmezí 5-8 kg v období tří týdnů, ale hned ze začátku mě trápily neskutečné trávicí potíže. Měla jsem tekutou stolici a na záchod jsem musela docházet až několikrát denně. Člověka to obtěžovalo. Měnila jsem jídla, jedla "ucpávající jídla" jako suchary, rohlík, pila jsem přes dva litry tekutin denně, ale stále problémy přetrvávaly. Nakonec jsme se s doktorkou dohodly, že přípravek přestanu uživat.

Ano, zhubla jsem, ale já bych spíš řekla, že to bylo tou častou stolicí, protože při průjmech organismus ztrácí hodně vody. Jednoduše mně tento přípravek vůbec nesednul, ačkoliv vypadal, že by mi mohl pomoct se dostat na bezpečnou váhu, ale bohužel...

Pro a proti
Mezi klady bych určitě dala fakt, že příbalová informace informovala opravdu o všem. Nezapomněla ani tabulku hmotností, jak je obezita škodlivá, jak si vypočítat dietu... Opravdu tato informace pomůže i lidem, kteří ani o stravě moc nevědí.
Jako další klad bych zařadila, že tobolky mají neobvyklou barvu, tudíž se těžko zařadí mezi běžná léčiva, pokud se někde ztratí. Také to, že tobolky nejsou příliš velké, tudíž se dají dobře polykat. Navíc mají klouzavý povrch, tudíž se dobře polykají i lidem, kteří mají problém polykat léky.

Jedním z hlavních záporů je, že ačkoliv léky mohou způsobit závažné zdravotní potíže a je nutný dohled lékaře, přesto jsou volně prodejné. Také jsou snadno zneužitelné a i přes doporučení příbalové informace je budou užívat lidi, kteří vůbec Orlistat Sandoz nepotřebují. Další zápor je, že příbalová informace je až příliš obshálá. Tolik informací není lidský mozek schopen přijat, pokud o hubnutí nic neví a k Orlistatu se dostal jako slepý k houslím. Jak jsem sdělali již dříve, člověk se něco o hubnutí přiučí, to ano, ale jedno přečtení rozhodně nestačí. Člověk si musí důkladně nastudovat, A TO NĚKOLIKRÁT, celou příbalovou informaci. Opravdu nesmí vynechat žádnou pasáž, protože každá je důležitá, ale řekněme si pravdu. Kdo čte celou příbalovou informaci pozorně a několikrát? Musím se přiznat, že ani já ne, ale po letech braní různých léků jsem se naučila v dlouhých lejstrech hledat důležité informace.

Před užíváním přípravku si doopravdy rozmyslete, jestli jej doopravdy potřebujete a jestli je ten pravý. Rozhodně Orlistat prodiskutujte se svým lékařem, protože při jeho užívání potřebujete dohled lékaře. VŠECHNA MÁ TESTOVÁNÍ JSEM PODSTUPOVALA POD DOHLEDEM LÉKAŘE, PROTO NIC TAKOVÉHO NEZKOUŠEJTE NA VLASTNÍ PĚST, PROTOŽE SE VÁM TO MŮŽE VYMSTÍT. Pokud se Vám něco stane, tak můžete nadávat jen a jen sami sobě, protože to byla Vaše chyba. Vy jste se rozhodli ten přípravek brát. Nikdo Vás do toho nenutil, proto dbejte na uvědomění lékaře.

Jsem toho názoru, že Orlistat Sandoz 60 mg může pomoct lidem, kteří mají opravdu neskutečnou nadváhu až obezitu a mají kvůli své váze zdravotní problémy, přesto nemohou zhubnout. Ovšem musí se dbát na vyvážený jídleníček, pitný režim a pohyb. Tyto tři věci jsou základem každého hubnutí a pokud jedna z toho chybí, pak je hubnutí vždy bez úspěchu. Důkladně si rozmyslete, jestli do takového přípravku doopravdy chcete investovat a stojí Vám to za to dát tolik peněz. Já jsem zaplatila necelých 500 Kč a snědla z toho jedno a půl plata. Zbytek je netknutý a netknutým zůstane, protože po dopsaní článku zbytek odevzdávám do lékárny, což je předem zprávou, že zbytky neprodávám.

Ještě jednou na závěr Vás chci uvědomit o důkladném rozmýšlení, zdali je tento přípravek, a jemu podobné, pro Vás vhodný. Opravdu si na to sedněte. Sepište seznam, prodiskutujte to s přáteli nebo rodinou a samozřejmě s lékařem.

Hodně štěstí v hubnutí i celkově,
Vaše Loo
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. února 2015 v 17:37 | Reagovat

Já práškům na hubnutí nevěřím a ani nikdy nebudu věřit. Vlastně obecně řečeno nevěřím žádným práškům :D
Pokud chce člověk zhubnout, neměl by do sebe cpát chemikálie, protože se to může podepsat na jeho zdraví...
Platí staré dobré: cvičit a jíst hlavně ovo-zel :)

2 stuprum stuprum | Web | 8. února 2015 v 18:08 | Reagovat

Jíst hlavně pivo. :)

3 paralelnisvet paralelnisvet | E-mail | 8. února 2015 v 19:11 | Reagovat

Já mám pocit, že taktika takových preparátů je v tom, že vedlejším účinkem (a možná i hlavním účinkem) ti znechutí život a tak i chuť k jídlu. No...taky metoda :D
Trik bude nejspíš v pravidelnosti. Nikdy nehubnu, i když nejím skoro nic po dlouhou dobu. Protože tělo si v případě, že náhodou něco dostane, všechno ukládá. Tak pro případ :D

4 Booksholic Booksholic | Web | 9. února 2015 v 17:21 | Reagovat

Prášky na hubnutí prostě nejsou nic pro mě. Vůbec mi to nepřijde uplně nejlepší. Nevím, možná to jinak nejde, ale pak to tak asi má být. Pokud člověk trpí nějakou nemocí chápu, chápu. Ale pokud ne a je jenom obézní. Musí to jít i jinak.

5 stihlejsi stihlejsi | Web | 13. února 2015 v 18:03 | Reagovat

Zvláštní... četla jsem Tvůj opravdu rozumný komentář k jedné holce a jím úmyslům používat adipex (který samozřejmě je daleko nebezpečnější než orlistat) a tady na sobě testuješ orlistat sama... moc tomu nerozumím. Je divný, že 18ti leté holce by ho předepsal lékař - předepisuje se dost obézním lidem (nikde tu ale nevidím Tvé míry, možná špatně koukám), tak snad si s těmito léky neublížíš!

6 diggah diggah | Web | 14. února 2015 v 18:22 | Reagovat

ani jeden z nich som este neskusala,tak som zvedava na tie tvoje testy ci niektore lieky funguju

7 Van Vendy Van Vendy | Web | 16. února 2015 v 19:45 | Reagovat

Ze všech preparátů jsem viděla jediný účinný. Viděla jsem účinek na třech lidech, které znám z období před, takže vím, jak vypadali před i po. Jmenuje se to Cambridge Weith Plan, je to dost drahý, ale výsledky to má. Navíc se člověk cítí dobře, protože dostane do těla všechny vitamíny a minerály. A myslím že se hodí hlavně pro lidi, co už mají takovou nadváhu, že nemůžou zhubnout třeba cvičením nebo pohybem - jednoduše proto, že pohyb je pro ně obtížný a cvičení může být i katastrofální, v případě, že je slabé srdce. Myslím, že se u toho dá jíst jedno normální jídlo denně (nebo i dvě, s tím, že hubnutí bude pomalejší) a je to zdraví nepoškozující.
A fakt nejsem distributorka tohoto výrobku (dávám jen název, ne odkaz na distributora) a fakt tomu věřím.

8 JOjo JOjo | Web | 19. února 2015 v 15:57 | Reagovat

Velmi takýmto veciam neverím...ale pekný blog :D

9 Vivi Vivi | Web | 5. března 2015 v 8:27 | Reagovat

Prekvapilo ma že TY si brala takéto lieky. Podlamna takéto lieky niesu vôbec učinne podobne aj ako čaje na chudnutie a dalšie "skvelé" produkty na chudnutie. Pretože človek síce schudne ale väčšinou len tým že stratí vela vody.
Takisto aj anorektičky ked poživaju prehánadla. Chudnú ale len preto že ich telo stratí vela vody.
A kolko vážiš? že ti to lekár predpísal a vie o tom? Kedže sa tieot lieky použivaju len na nadváhu.
Neviem, neverím tým pripravkom na chudnutie. Jednoducho zdravá strava a pohyb.

10 bludickka bludickka | E-mail | Web | 6. dubna 2015 v 16:34 | Reagovat

Nevím, jak jsi na tom s váhou, ale je dobře, že jsi jezení takových prášků konzultovala s lékařem. Já takovým lékům moc nevěřím. Ale pokud je člověk hodně zoufalý a skutečně obézní a má zdravotní potíže, pak myslím, že zkusit se má kdeco

11 Loo Loo | E-mail | Web | 7. dubna 2015 v 22:26 | Reagovat

[3]: No, já bych spíš řekla, že většina podporuje spíš odbourávání vody, než odbourávání tuků. Slyšela sem o nějakých prášcích, které údajně snižují chuť k jídlu. Nejspíš pracují s glykemií, ale to doopravdy netuším.

Nejspíš, nebo Tvoje tělo zadržuje vodu. Ono taky trvá, než člověk začne spalovat energii, pokud celý den ležíte a nic nejíte, tak to nemá takový markantní vliv, jako kdybyste běžel/a maraton, nebo vykonával/a jinou sportovní aktivitu. :)

12 paralelnisvet paralelnisvet | E-mail | 8. dubna 2015 v 6:58 | Reagovat

[11]: S tou vodou je to samozřejmě pravda. Hubnout se má asi spíš nějak přirozeně. (Asi nejíst vůbec nic, haha.)

13 diggah diggah | Web | 8. dubna 2015 v 15:58 | Reagovat

to je zaujimava skusenost,kedysi som takto skusala ALI a mal podobne ucinky tu hnacku a traviace tazkosti a za 2 tyzdne som schudla 4kg ale nestalo to za to lebo to bola hlavne voda,na mierach to nebolo moc vidno,bez praskov mi to ide lepsie lebo sa spolieham hlavne na seba a chudnem hlavne tuk :D

14 Van Vendy Van Vendy | Web | 11. dubna 2015 v 0:08 | Reagovat

Dalo se to vyhledat podle názvu? Mně to přišlo jako návrh na oblíbenou stránku přes facebook, a pár měsíců předtím držel tuto dietu můj starší bratr, který už měl takovou nadváhu, že nemohl jít ani do cvičení. Pomohlo mu to a sundal vážně dost. Doporučila bych ji opravdu spíš u lidí s větší nadváhou, kteří už by měli problém cvičit nebo běhat, jako start.
Odkaz jsem nedávala, protože nevím, jestli máš facebook, a pak, říkala jsem si, že pokud tě to zaujme, stejně si to vygůglíš :-)
Ale je fakt, že tahle dieta je dost do peněz. I když, pokud se nekupuje nic jiného, dá se to...

15 Karlína Karlína | Web | 19. srpna 2015 v 21:55 | Reagovat

Takový ty kecy o tom, že ztratíte vodu apod. to je potřeba vědět o tom něco víc. Nejde to tvrdit nějak univerzálně.

Jinak k těm práškům, tak orlistat už je pořádnej "kanón na vrabce" a pro většinu lidí zcela nepotřebný. Dneska je na trhu spousta kvalitních a přírodních doplňků, které pomohou redukovat váhu. I když samozřejmě neudělají tolik jako anorektika.

16 Laleh Maro Laleh Maro | E-mail | Web | 2. ledna 2016 v 14:14 | Reagovat

Podľa mňa sú tieto lieky na chudnutie veľmi nebezpečné, preto súhlasím, že treba to diskutovať s lekárom...
Obvykle takéto lieky užívajú ľudia, ktorí nemajú problém s nadváhou, ale s lenivosťou. Nechce sa im cvičiť a jesť zdravo a tak si kúpia lieky na chudnutie a prásk. Môžu mať presne také vedľajšie účinky, ako boli písané, a teda riedku stolicu, čo vedie k dehydratácií. Super. Ale môže to mať aj veľa iných účinkov, samozrejme. Odvodňovanie...napríklad.
A musím s priznať; ja čítam celé príbalové letáky, niekoľko krát a ešte si zvýrazňujem zvýrazňovačkou pre mňa najdôležitejšie veci, haha. :D

17 windows product key windows product key | E-mail | Web | 18. června 2018 v 6:34 | Reagovat

I will come back here many more times.

18 Syrkyma Syrkyma | E-mail | Web | 27. června 2018 v 5:35 | Reagovat

Všechny tyto preparáty co se tváří jako účinné jedině ničí zdraví. Člověk zhubne pouze sportem a jídlem, žádné zázračné prášky po hamburgeru se nekonají :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama