Rekapitulace roku 2014

14. ledna 2015 v 20:38 | Loo |  Diary
Zdravím!


Po dlouhé době hnití této rubriky přišel článek, který se sem doopravdy hodí - a to doslova. Původně jsem chtěla napsat jiný článek, ale jedna kamarádka mě poprosila, abych napsala na blog zase něco ze svého života-neživota a začátek roku 2015... tedy... Vím, už je polovina ledna, ale pořád jsme teprve na záčatku. Jednoduše je to dobrá příležitost, jak shrnout události loňska, nebo spíše události posledních několika měsíců.

Po úspěšné doklasifikaci v srpnu jsem začala chodit do školy. Sice přes různé překážky, ale dostala jsem se do třetího ročníku a jsem za to nesmírně ráda. Nikdy dříve jsem o škole moc nepsala, nejspíš proto, že jsem tam moc nechodila, ale musím se pochlubit, že moje docházka je méně než 15% v každém předmětu a to dokonce i v těch, které máme jen jednou týdně, čili když na jednu hodinu chybíte, tak vám hezky naskakují procenta. Moje známky jsou celkem fajn, když vezmu v potaz, že se moc neučím. Ostatně... já se nikdy moc neučila. To mi připomíná, že zítra píšeme dvě písemky... Myslím, že se asi kouknu na nějaký film.

Můj zdravotní stav bych shrnula "jako na houpačce". Musím zaklepat, že takové klasické nemoci, jak je chřipka se mi téměř vyhnuly, pokud nepočítám nemoc v září a pak jsem byla nemocná o svátcích, ale jinak si nemůžu stěžovat. Migrény stále jsou a budou, ale dají se zvládnout, když má člověk po ruce Aulin a postel v tmavé místnosti. Žaludek pořád zlobí, nemůžu jíst, to co by jedl normální člověk, ale zase... můžu si za to jen a jen já sama. Od Vánoc jsem také plnohodnotný vegetarián. Už čtyři roky jsem vegetariánem, ale vždy jsem jedla aspoň ryby, i když jsem je jedla jen zřídka. Od tohoto roku jsem však plnohodnotná vegetariánka. Přemýšlela jsem i nad veganskou stravou, ale na ni bych přešla až když budu bydlet sama. Taková strava leze do peněz a bohužel teď nemám možnost si kupovat pravidelně rostlinné věci. Ale to jsem odskočila od tématu...

Kdybych měla mluvit o depresích. Nejhorší je, když nemůžu spát a jsem sama, ale jinak pokud jsem někde jinde, tak jako bych "neměla" na ně čas. Snažím se je zahánět a s nimi i černé myšlenky, které je velice rády doprovázejí. Řekla bych, že jsem se s nimi naučila vypořádávat, ne ve smyslu, že by zmizely úplně - nejsem kouzelník, ale naučila jsem se do jisté míry umírnit do takové míry, kdy sice myšlenky jsou, ale činy nikoliv. Nevím, jak bych to jinak vysvětlila...

Řekla bych, že největší změna roku se stala především v mé psychice, kde jsem se naučila vnímat samu sebe jinak, než jak jsem se na sebe dívala dříve. Netvrdím, že jsem happy jak dva grepy ve své kůži, ale rozhodně se v ní cítím lépe, než před lety a dokonce i loni. Jsem smířená s tím, že nikdy nebudu, jak kdybych byla "nová a neposkvrněná", ale vše se dá zlepšit a na tom já právě pracuji a věřím, že se všechno jen bude zlepšovat.

Kdybych měla popsat loňské Vánoce, tak byly fajn. Rozhodně lepší než ty v roce 2013, protože Vy víte... Silvestr jsem strávila s kamarády, o půlnoci jsem byla s babičkou a pak jsem byla s kamarádkami. Tyto svátky byly kupodivu celkem fajn.
Heh, dokonce se zlepšil i můj vztah k mému otci, což je opravdu překvapující, jelikož Vy víte... Nevím, jestli se dá tato skutečnost počítat za klad, ale chtěla bych vypsat pár, za které jsem ráda a to, že jsem zase ve škole, mám kamarády, rodinu, napsala jsem píseň - která je první i poslední, přežila jsem rok bez sebepoškozování, podařilo se mi změnit pohled na sebe... Kdybych tu měla vypsat i každou kravinu, tak bych tu byla snad do dalšího roku. Zápory nechci vypisovat, protože chci udržet tento článek v nadneseném duchu a taky protože jich ani moc není a v mém životě nejsou nijak zásadní. Důležité je vnímat dobré okamžiky a ne ty špatné. Špatné věci se dějí a dít budou, ale když se změní člověk, bude je vnímat jinak a nepřipouští si je tolik k srdci.

Já upřímně doufám, že se máte krásně a Váš rok 2014 byl aspoň z části dobrý a pokud ne... věřte, že další roky budou. Co roky... Dny budou lepší. Hned další den může být tím lepším, kdy budete odhodlaní svůj život změnit. Nikdy není pozdě na změnu, protože vždy může být lépe a bude, když se budete snažit.

Tímto bych Vám i chtěla popřát hodně štěstí do roku 2015. Ať už bude plný čehokoliv, užívejte si a važte si toho, že můžete žít, jste zdraví (i kdyby jen v rámci možností), máte rodinu, střechu nad hlavou, co do pusy a taky vzdělání. Ne všichni tento luxus mají. Snažte se žít naplno, abyste potom nemuseli litovat, že jste život promarnili honbou za něčím, co už jste nejspíš dávno měli, nebo to bylo nedosažitelné...

Hodně zdraví, lásky a dobrého jídla,
Vaše Loo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 diggah diggah | Web | 19. ledna 2015 v 16:40 | Reagovat

to je v pohode ten koment,zatial ten adipex neberem,ja uz len neviem ako sa da zdravo schudnut tak skusam kadeco:( proste uz nechcem byt tucna

2 Ko Ky Ko Ky | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 3:06 | Reagovat

teď už se nepřetěžuji a hezky odpočívám :) se nemusím nic učit a věci do školy, dělám pomalým tempem a když si chci jít lehnout, tak jdu:)

pořád říkám, že chci jít k praktické, ale zatím to pořád zůstává u slov:/ ale měla bych tam jít, abych se tolik nestresovala:)
Seminárka ještě nijak nedopadla. Ano odevzdala jsem ji, ale byla mi vrácena, takže se na ní ještě pracuje.

3 Ko Ky Ko Ky | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 3:13 | Reagovat

Hezky jsi to popsala. A přeji Ti,ať se to u Tebe jen a jen zlepšuje. Bolesti hlavy přešly, protože sama z vlastní zkušenosti vím, jaký je to problém s nimi fungovat(jsem tehdy byla v maturujícím ročníku) tak o to těžší jsem to měla. A ty problémy s břichem jsem měla v takové míře také, občas se mi to vrátí,tak Ti přeji,ať se ti to zlepší a nestrpčuje ti to život. A aby jsi si vztahy jen zlepšovala.

4 diggah diggah | Web | 20. ledna 2015 v 19:27 | Reagovat

diki za povzbudenie,mas pravdu,ten adipex je blbost,len ma mrzi ze som zan tolko zaplatila:/ co uz, clovek sa uci na vlastnych chybách.

5 Elis Elis | Web | 21. ledna 2015 v 21:57 | Reagovat

Doporučuji stravování podle krevních skupin, každá krevní skupina potřebuje něco jiného, spousta informací je i na netu, nebo jsou k dostání knížky, prášky jsou na nic, ničí zdraví i psychiku...

6 Van Vendy Van Vendy | Web | 24. ledna 2015 v 17:07 | Reagovat

Tady jsem dlouho nebyla, a ráda vidím, že tvůj loňský rok byl vcelku dobrý. Ušla jsi zas kousek cesty, něco si ujasnila, přešla na vegetariánství (jesti ti to vyhovuje, proč ne) a přestala si ubližovat(zaplaťpánbůh!) Navíc sis trochu víc začala rozumět s tátou, začínáš žít normální život a nacházíš i sama sebe.
Přeji ti moc štěstí i v tomto roce, ať se ti daří ve škole i ve svých plánech.

7 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 24. ledna 2015 v 21:16 | Reagovat

Držím pěsti, aby ten letošní rok byl pro tebe fakt happy jak dva grepy :-) :-) :-) Hodně síly, energie a lásky :-)

8 Vivi Vivi | Web | 26. ledna 2015 v 14:55 | Reagovat

Som rada že to berieš tak pozitívne a máš super prístup k tomnu ako sa pozerať na veci. Mám sa od teba čo učiť :)
Gratulujem k tomu roku bez sebapoškodzovania, nakolko viem že je to strašne ťažké ...si šikovná a silna žena:)
Migrény ti nezávidim, má ich moja mama a viem že to je hrozné. A tak sa drž aj v roku 2015 a nech ti to aj nadalej ide tak super ako doteraz:) podla možnosti ešte lepšie :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama