Listopad 2014

Seminární práce + dotazník

30. listopadu 2014 v 16:21 | Loo |  Co mi nedá spát
Zdravím!


Můj blog se činí neaktivitou, ale věřte, že nelelkuju. Mám toho až nad hlavu a až teď po vytvoření dotazníku jsem si našla čas pro napsaní článku a taky, abych Vás poprosila, zda-li byste mi jej nevyplnili. Jedná se o dotazník k mé seminární práce na téma "Sebepoškozování a pohled na něj". Vytvořila jsem několik dotazníků pro různé skupiny lidí a cílem toho není jen porovnat výsledky, ale i zjistit, jak na tom lidé jsou.

Za vyplnění Vám strašně moc děkuji, ale bohužel svou seminární práce nezveřejním na blogu, jelikož je pouze pro studijní účely.

Co v mém životě? Žádné mega velké novinky, akorát jsem byla na dvou maturitních plesech, ale ani jedne nebyl můj. :D Na můj si budu muset počkat až do příštího roku. Jeden maturitní ples jsem moderovala a tom druhém jsem byla pozvaná od kamarádek. Bylo super vidět je všechny v těch krásných róbách a oblecích.

Škola se dá, ale zaměstnává mě. Když jsem do školy nechodila, tak jsem měla spoustu času na psaní článků, ale teď jsem ráda, že mám aspoň šest hodin spánku. Ale nebojte se. Moje životospráva je naprosto v pořádku. Piju, jím, cvičím, mám pravidelnou hygienu... zvládám všechno. ;) Dokonce i hubnu, což mě těší. Nutně potřebuji, aby se mi snížil tlak. Moje hodnoty nejsou normální... Kromě astmatu a dušností nemám problém. Obzvláště teď v té silné smogové situaci se mi strašně dýchalo a na alergologii jsem dostala sprda, že jsem nepoužívala inhalátor. No bojeď bych ho používala, když mi po něm bylo hrozně a kvůli němu jsem se měsíc nemohla dostat z blbého nachlazení... -.-

Nejspíš Vás zajímá více věcí, ale tohle je článek sepsaný opravdu jen na rychlovku, abych zase mohla pokračovat v práci.

Mějte se hezky,
Vaše Loo

Ještě před léčbou 2. díl

8. listopadu 2014 v 21:53 | Loo |  Poruchy příjmu potravy
Zdravím!

Po dlouhé pauze Vám konečně přináším další, doufám že, užitečný článek k tématu mentální anorexie a bulimie. S podobným článkem jako tento jste se už na mém blogu mohli setkat. Zveřenila jsem jej v srpnu a měl název Ještě před léčbou 1. díl. Pokud Vám unikl, tak bych Vám doporučila, abyste si přečetli i jej, třeba se dozvíte něco nového a bude Vám k užitku.

Minulý článek se týkal doby před léčbou, ale i doby léčby, kdy jsem měla pár tipů, jak bude účinnější. Dnešní článek se spíš zaměří na dobu před léčbou. Je důležité si některé věci ujasnit a udělat předem.

Hned první, co by sis měl/a přiznat je, že jsi nemocný/á a potřebuješ pomoc. Není to žádná banalita. Je to běh na dlouhou trať, ale ty to zvládneš, když se budeš snažit a vydáš ze sebe vše, abys mohl/a zase žít, aniž bys musel/a přemýšlet, jestli už jsi "zase" toho nesnědl/a víc a nemáš to jít vyzvracet.

Vymaž ze svého počítače/telefonu/notebooku/tabletu a dalších zařízení fotky a nebo obrázky, které by mohly ohrozit tvou léčbu. Jsou to především takové, které tvrdí, že jsi tlustá/ý, že se máš kouknout na svá stehna a z toho tě přejde hlad. Takové kraviny by ostatně neměly být v žádném počítači, protože to doopravdy kravina je a člověk, který to vytvořil by si zasloužil pár facek a dokonce i vězení, protože podněcuje podvědomí ostatních. Je rozdíl, když si to člověk myslí sám o sebě a když to potom předhazuje druhým, kteří se potom s tím ztotožní. Dále bych ti poradila, abys také vymazal/a všechny fotky, na kterých jsou hubené slečny/chlapci. Většinou tito lidé jsou hubení, protože mají takové genetické dispozice a kolikrát toho "spořádají více než normánlí smrtelník". Znám spoustu takových lidí, kteří mohou na posezení sníst celý dost a zajíst to krocanem, kdežto já jenom když se nadechnu, tak přiberu půl kila. Pokud takovíto lidé nejsou štíhlí díky genetickým predispozicím, tak už jsou jen další dva důvody, proč jsou ti lidé hubení a to, protože jsou buď nemocní a nebo hubnou nezdravě. Takovéto lidi si doopravdy neber za vzor.

Teď to bude nejspíš kruté, ale snaž se distancovat od lidí, kteří mají mentální anorexii a nechtějí se léčit. Už předem bys měl/a přerušovat styky s takovými lidmi, protože ti v léčbě nijak nepomůžou. Za to spíš hledej lidi, kteří si tím prošli a zkus si promluvit s nimi. Lidé s mentální anorexií dokáží být pěkně nepříjemní a zvlášť, když poukážeš, že jsou nemocní a chceš jim pomoci. Samozřejmě ani nemá smysl se s nimi hádat. Ty jsi přesvědčený/á a chceš se léčit, takovíto lidé tě jen budou táhnout k zemi. Já sama jsem odstřihla několik takových lidí a není mi to vůbec líto, protože když jsem četla/poslouchala jejich myšlenky, tak to mé mysli vůbec nepomáhalo a spíš jsem se do toho ještě více zamotávala.

Tohle platí i pro všechny pro ana stránky, které bych zakázala a jejich provozovatele zavřela. Tohle ti vůbec nepomůže a už vůbec ne, když si bude opravdu hubená dívčina stěžovat na to, že je "tlustá" a už vůbec ne, když budeš číst, jak někdo snědl za den dvě vidličky rizota a k tomu se nalil kávou a jako bonus mu to v komentářích lidé budou chvílit... Takovéto stránky by měly zmizet z tvého života navždy, pokud jsi citlivá a lehce ovlivnitelná osoba. Já osobně už s nimi poblém nemám a spíš se snažím takovým lidem pomáhat.

Pryč se zrcadly. Já jsem vděčná jen za pár věcí, které mi "usnadnily" léčbu a jednou z nich bylo, že doma nemáme zrcadla, ve kterých by byla vidět celá postava. Doma máme jedině ta, kde jde osoba vidět asi od ramen nahoru a myslím, že mi to pomohlo, protože jsem se nemohla sledovat v zrcadle a kriticky hodnotit moje "špeky".

Poslední věc, která mě napadá k tomuto článku je, že bys měl/a přestat s nakupováním oblečení a především s chozením do oblékacích kabinek. Nevím, jak to v těch kabinkách dělají, ale snad všichni, kteří se tam se na sebe koukají, říkají, že vypadají hrozně. Je to tím strašným nasvícením, které ukazuje věci, které ani nemáš a nebo které vůbec nejdou vidět. Jednoduše zrcadla v obchodech nehorázně zkleslují postavu a tak se vidíš mnohonásobně hůř, než doopravdy vypadáš. Už když se normálně koukáš na zrcadla, tak máš zkreslený pohled a tato zrcadla ti vůbec nepomůžou, akorát ze sebe budeš mít ještě horší pocit a budeš chtít zase začít s tím vším, co orhožuje tvůj život.

Já doufám, že Vám tento článek pomůže a nebo aspoň v něm najdete věci, které jste hledali. Pokud máte nějaké otázky, tak se nebojte zeptat. Klidně mi napište do komentářů a pokud se bojíte zeptat veřejně, tak mi napište na jeden ze zde uvedených kontaktů.

Hodně zdaru s léčbou,
Vaše Loo