Extreme Makeover

11. srpna 2014 v 4:53 | Loo |  Co mi nedá spát
Zdravím!


Přicházím se slibovaným článkem, o kterém jsem se zmínila na twitteru. Nevím, jestli jste si všimli, ale vytvořila jsem twitter pro tenhle blog. Jistě je vám známo, že nemám zase tolik času přidávat několik článků týdně a taky je pěkná blbost sem psát každou debilitu, která mě napadne a pokud máte zájem o trochu bližší "spojení" se mnou a mými názory, tak je určitě najdete na blogovém twitteru. Samozřejmě budu informovat o tom, jak jsem na tom s blogem, co plánujíi apod... Přesně proto jsem ho založila, abyste trochu věděli, co mám v plánu zveřejňovat a případně abyste se k tomu vyjádřili.

Dost o twitteru. Konečně se dostáváme k jádru článku. Chci vám napsat o hře, která mě opravdu nemile překvapila. Nejen, že je udělaná hóóódně nereálně, ale taky proto, že učí dívky, aby se jen zajímaly o to, jak vypadají a jediný způsobem, jak být krásná, je navštívit plastickou chirurgii.
Jak můžete vyčíst z názvu článku, tak se hra jmenuje Extreme Makeover (po překladu extrémní přeměna a v tomto případě to platí doslova!). Hru můžete najít na české stránce SuperHry.cz a vyzkoušet si to, co vám tady popíšu. Během hry jsem udělala přes čtyřicet screenshotů, nebudu vám ukazovat všechny, protože článek by byl opravdu dlouhý. Už tak budu mít co dělat, aby nebyl dlouhý jako Ústava ČR.

Hned na začátku hry na vás vystřelí nápis "Beauty is an adventurous journey, filled with secrets and excitement! With your help, the results will be amazing!" = Krása je dobrodružná cesta plná tajemství a vzrušení! S tvou pomocí budou výsledky ohromující!

Jako první zástavka nás čeká zubař. Hned po kliknutí vystřelí další nápis, který nám říká, abychom nic takového nezkoušeli doma. U zubaře nás čeká naplnění pusy vodou, čištění zubů, odsávaní vody, odstaňování zubního plaku, dále se používá přístroj, který mi není vůbec známý. Po tak úmorné vytrháme černé (zřejmě už prohnilé) zuby a nahradíme je zbrusu novými. Malé kazy nám doslova vybělí kouzelný přístrojek a na konec všeho vybělíme zuby. Jaké ponaučení si vzít? K zubaři se má jít jedině se špinavými, zkaženými a až černými zuby...

Po absolvování zubní "prohlídky", kde se určitě utratila spousta peněz se dotáváme na mapu a po kliknutí na plastickou chirurgii (v jejich případě estetickou kliniku) nás obštědří dalším "užitečným" nápisem: "Her desired look is so much closer thanks to your expert help!" = Je mnohem blíž ke svému vytouženému vzhledu a to jen díky tvé profesionálni pomoci! Opět na nás vykoukne nápis, ať nic z uvedeného neděláme doma. Kdo by taky dělal? Běžne máme po šuplících skalpely a injekční stříkačky... Tímto jsem vám trochu osvětlila, čím si animovaná slečna projde.


Takhle slečna vypadá před všemi zákroky a v rohy vidíte všechno, na co se, chudák holka, může těšit. První máme plastiku nosu. Zahrnuje to dva obtížné zákroky a hned nám slečna vypadá k světu! Pokračujeme botoxovými injekcemi do tváří. Také slečna dostane hezky mini kladívkem do brady, která se jí zázrakem zmenší. Nesmíme zapomenou na kouty nebo spíš pleš a dáme umělé vlasy, které potom pokropíme zázračným sprejem, který zapříčiní, že opravdu rychle dorostou do délky, kterou potřebujeme. Jako poslední věc trochu přifoukneme rty a jak jinak než injekcemi s pořádnou dávkou botoxu. Samozřejmě musíte vidět, jak vypadá slečna po všech těch namáhavých zákrocích, na které bych já sama neměla ani i kdybych si našla práci jako studentka.


Když dojedem štaci na plastice, tak se přesuneme do kosmetického salónu, kde nás čekají skoro všechny normální věci, které patří k péči o sebe. První jde na řadu čistící gel, potom napaříme tvář horkou párou, následuje peeling, pak dalším kouzeným strojkem vymáčkneme všechny beďary. Po tak náročným procedůrách následuje maska, při které pokládáme na oči mini diamanty (nechci vědět, kolik taková věc stojí, určitě bych se z toho rozbrečela). Slečna dostane i chladící poštářky proti otokům pod očima a poslední věc, kvůlu které jsem se neubránila protočení očí, umělé řasy. Všechny předchozí procedúry jsou naprosot normální. Snad každá dívka se věnuje některým z nich pravidelně, ale ty umělé řasy. Bože, proč?! A samozřejmě nesmím opomenout radu do života, kterou jme dostali hned na začátku cesty do kosmetického salónu: "Diamonds are just what a girl need to make her skin shine really bright!" = Diamanty jsou to pravé pro to, aby pokožka zářila!

Lázně. Jediná věc, u které jsem si myslela, že mě nezklame, ale zklamala. Už i ten nápis, který hlásal: "It's time to completely relay at the spa!" = Je čas si pořádně odpočinou v lázních! vypadal nadějně a stejně se to všechno pokazilo. Na začátku se zdálo být všechno v pořádku, jen napaření zad horkou párou, dále peeling, masáž, maska s květinami a akupunktúra (u které nebylo varování, abych to nedělali doma). Po těchto procedúrách se to zvrtlo v něco, nad čím jsem nestačila otvírat pusu. Nastalo vážnění. Dívčina zjistila, že váží necelých 155 lbs (což je nějakých sedmdesát kilogramů). Dívčina se začala mučit v tělocvičně, kde jí k tomu stačily pouhé sedy-lehy a pak odnožování-přinožování. Žádná změna jídelníčku, žádné kondiční cvičení, ani porada s lékařem... Po tak "úmorném" cvičení se dívčina zvážila znovu a váha tentorkát ukazovala "ideální" váhu 120 lbs (zhruba padesát čtyři kilo). Tleskám.

Nehtové studio nás také obdařilo vzrušujícím nadpisem ("We're closer to the finishing touches, girls! Get your manicure kits out!" = Děvčata, blížíme se ke konečným úpravám! Vytáhněte svou manikúru!), který mě doslova nabudil, abych vydala ze sebe to nejlepší! Musím se přiznat, že jsem vůbec nečekala, že to může být ještě horší, než to bylo a ono vážně. Kromě klasické manikúry se dívčina dočkala i umělých nehtů. Největší bombou bylo, že jste si u každé ruky mohli zvolit ze tří tvarů, tak jsem vybrala pro každou jiný. Na konci jste mohli dát finalní barvu, už z předešlého kola jste měli opravdu hnusnou korálovou barvu, tak jsem se rozhodla dát jinou. Nemile jsem byla překvapena, když jsem zjistila, že mezi laky není žádná černá a ani jiná tmavá barva, jen samé hnusné pastelové tóny a nebo typicky dívčí barvy. Vytáhla jsem se s tím nejlepším.


Bohužel u nohou už jste museli mít stejnou délku pro obě nohy. :/ Ale stejně jste museli absolvovat stejnou procedúru jako u rukou (maska, krém, stříhání nehtů, krém na nehtovou kůžičku, pilník, bezbarvý lak, gelový korálový lak a UV lampa). Zase byl výběr ze stejných mizerných laků...


Vlasové studio nás také obdařilo nápisem (= Okouzlující dívka potřebuje okouzlující účes, děvčata! Který to bude: vyžehlený, nebo nakulmovaný?). Dívčině umyjeme hlavu, dáme masku, potom rozčešeme vlasy a pak obarvíme její blond hřívu na ještě více blond. -.- Jako poslední vlasy ostříháme (což vůbec nemusíme, protože účesy, které potom máme na výběr vůbec neodpovídají střihu, ale tak nvm) vysušíme a pak si můžeme vybrat mezi kulmováním a nebo žehlením. Vybrala jsem si kulmování. Jako správné princezně přidám korunku.


Čeká nás předposlední zastávka a to kosmetický salón a jak jinak než velice užitečným pobídnutím (= Bav se při aplikaci tvářenky, rtěnky a řasenky!) Jediné, co mě tady zaráží, že jí klidně můžete změnit barvu očí a i kůže, ale barvu vlasů nikoliv. Jako by byly blond vlasy vrcholem krásy.

Konečně jsme se dopracovali k poslední zastávce a tou je obchod s oblečením, který nás taky (a díkybohu naposledy) obdaří zušlechťujícím nápisem (= Děvčata, je čas se vyšňořit!) Měl by to být obchod, ale je tam pouze jedna dlouhá skříň s pár druhy oblečení (žádné kalhoty! pouze legíny) a s osmi páry bot (ani jedny klasické černé lodičky a nebo tenisky!). Oh, nesmím zapomenout na psaníčka v barvách duhy, ale žádné černé a ani bílé.

Máme tady konečný výsledek! Jak jste spokojeni s mým výsledkem?


Teď vážně. Určitě jste cítili ten sarkasmus, které jsem používala během celého článku. Tato hra by měla být okamžitě stažena a to nejen z českých stránek. Nechci po tvůrcích, aby jejich hry byly jako opravdový život, ale používat ve svých hrách poučky, jak by dívka měla vypadat... Jako sorry?! Ale tohle je i na mě moc a co teprve, když si to přečte nějaké malé děvče a nebo chlapec? Když už chtěli poukázat na to, že by o sebe měly dívky pečovat, tak co takhle udělat i hru pro kluky, kteří se o sebe starají? A nebo se úplně na takové věci vyprdnout? Stejně tam chybí spousta věcí, jako holení a trhání obočí, bez kterého jste v dnešní společnosti častování termíny jako orangutan, yetti, mamut...

Já osobně nic proti plastické chirurgii nemám. Jako mladší jsem o ní hodně uvažovala, ale čím jsem starší, tím ji čím dál tím více zavrhuji a spíš se učím žít s tím, s čím jsem se narodila a nezasahovat do přírody. Klidně až si lidé chodí na plastiku, proč ne? Je to jejich tělo a pokud jim to pomůže... Ale učit to malé děti... To už vážně ne. Pak se divte, že lidstvo pomalu a jistě vymírá, když už od dětsví do nich ostatní rvou nejrůznější sračky.

Nejdůležitější je, aby se člověk měl rád takový, jaký je a to nehledě na nikoho a taky aby k sobě nebyl tolik kritický a přísný. Ke svému tělu i duši se musí jednat s něhou. Máme jenom jedno. Neexistuje nějaký servis, kde si můžeme vyzvednout čistě nové a i když existují transplantace, tak se jich zeptejte, že ani s náhradním orgánem to už není plnohodnotný život.

Chci, abyste se dneska podívali na sebe do zrcadla a pověděli si, jak vám to dneska sluší, jak se vám podařilo oholit tvář úplně do hladka bez jediného říznutí, jak se vám podařilo udělat na obou očích totožné linky... Chvalte se za maličkosti a ne jenom za vzhledové, také za to, jak se vám podařilo udělat dobrý oběd, zvládnout dlouhý běh... Pokud se aspoň jednou za nějakou dobu nepotěšíte, váš život bude stát za velké kulové a to já nechci. Těstě se z maličkostí a uvidíte, že se vám bude žít lépe.

Mějte se krásně,
Vaše Loo
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 coldplay-ana coldplay-ana | Web | 11. srpna 2014 v 11:21 | Reagovat

Ahoj, děkuji moc za podporu, za krásný komentář na mém blogu. Omlouvám se za delší pauzu, ale teď už se na blog vracím a budu ráda, když se budeme opět vzájemně podporovat x)

2 pro-body pro-body | Web | 12. srpna 2014 v 12:53 | Reagovat

Ta hra vypadá dobře, to ukážu ségře, bude se jí to líbit.

3 Ko Ky Ko Ky | Web | 12. srpna 2014 v 14:19 | Reagovat

jj,Mikeš je zlatíčko:-) ale občas umí i dost pozlobit:)
Je mi lépe, ale nějaké stopy po ATB mám, tak léky nějaké ještě beru:/ a pár dní mě teď bylo špatně od žaludku, tak jsem tu ani moc nebyla.
snad pohne, jinak nevim co budu dělat
Není zač;) chápu:)

4 Ko Ky Ko Ky | Web | 12. srpna 2014 v 14:20 | Reagovat

Kdybych byla o pár let mladší,tak bych to hrála,ale jak jsem ,,stará" tak mě to už neláká,ale je to pěkné to ano:)

5 Vivi Vivi | Web | 13. srpna 2014 v 16:52 | Reagovat

Takéto podobné hry som vždy hrávala ešte tak pred 4 rokmi. Strašne ma bavilo malovať tie ženy ked už som sa nemohla ešte vtedy malovať ja. A obdivovala som ich aké su krásne ake maju užasne oblečenie.
Súhlasím nieje to vhodná hra, ale ked už sme pritom dnes ich nieje vážne vhodných dosť vela. Ako pre dievčatá takisto aj pre chlaapcov ale to ich nezaujíma lebo to je predsa biznis.

6 Vendy Vendy | Web | 16. srpna 2014 v 18:16 | Reagovat

Výborné!
Hra sice vypadá zajímavě, ale pokud je malý výběr (chybí černá a bílá, také klasické kalhoty), a hlavně, pokud je tam automaticky plastika, tak je to mazec.
Brala bych líčení, účes, oblečení a doplňky, i s tím by se dalo vyhrát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama