Březen 2014

Rádoby "umění"

21. března 2014 v 22:22 | LuSsy |  Poruchy příjmu potravy
Zdravím!

Nedávno jsem viděla jedno doopravdy nechutné video a někteří lidé (a i sama autorka) to považují za umění. O co jde? A proč se o tom na blogu vůbec zmiňuji? Protože se to mého blogu hodně týká, jelikož se zabývám PPP. Jedna "umělkyně" jednoduše dala na internet, jak zvrací obarvené sójové mléko na plátno a do toho jí zpívají nějaké pěvkyně a tohle je prosím umění. Ano, zvracení.

Víte, co mě na tom nejvíce štve? Člověk několik let bojoval s podělanou bulimií, snaží se lidem pomáhat, aby se toho zbavili a teď vám někdo z toho udělá UMĚNÍ. Jako vážně? A někteří lidé tam ještě píšou, že je to její věc. OMYL. Její věc to byla do té doby, než to dala na internet a nezačala to šířit dál. Co když se v tom shlédnou další lidé a budou to chtít opakovat? Myslela vůbec na to? Asi ne a jestli jo, tak by si zasloužila pár facek a kopanec do hlavy, aby se jí tam rozsvítilo.

Teď nejspíš budu znít hodně hnusně, ale je více než jasné, že jí není pomoci a bude v tomhle "umění" pokračovat. Tak jo, ať si klidně ničí svoje orgány, ale potom ať nese odpovědnost za to, co zveřenila, když se po jejím vzoru bude chtít někdo stát taky "umělcem".

Další věc... holky s bulimií jsou psychouši a kdoví co všechno, ale jakmile je tohle "umění", tak je to svým způsobem fascinují? Vážně? Ano, doopravdy jsem si přečetla i takové komentáře u daného videa.

Na závěr bych chtěla jen říct, že tohle doopravdy umění není. Je to jen způsob, jak na sebe upoutat pozornost. Tohle na světě nemám ráda. Každý se snaží být za každou cenu originální a pak to takhle dopadá. Netvrdím, že ve vešch případech, ale v některých ano. Já osobně doufám, že si z toho videa nikdo příklad nevezme. Dále bych chtěla dodat, že sem video nepřidám, protože jej nechci dál šířit.

Vaše LuSsy

PS: Menší info... Už sem nebudu dávat zápisky do deníku, protože mi přijde, že mi lidé až moc vidí do života a celkově se v něm nic extra neděje. Kdyby náhodou, tak něco možná přidám, ale teď spíš se budu věnat jiným věcem, než psaním o tom, jak jsem strávila víkend a co jsem si dala na oběd. Děkuji za pochopení.

Forget your haters because somebody loves you

10. března 2014 v 17:25 | LuSsy |  Diary
Zdravím honeys!

Několik týdnů jsem se neozvala, ale bohužel jsem vůbec neměla čas. Na konci února jsem měla doklasifikaci, tak to byl fakt adrenalin. Všechno se to nakupilo a já měla co dělat, když vůbec nejsem zvyklá se učit. Nakonec jsem to zvládla, i když tam jsou i nějaké čtyřky, ale čert to vem, hlavně že jsem to udělala. :D

Jinak v únoru jsme u nás měli prázdniny, tak jsem se zase mohla častějí vídat s kamarádkami. Byly jsme v kině, u nás, na pokecu venku... Bylo to fajn. V kině jsem byla na Thor: Temný svět a znova na Frozen. Já tu pohádku prostě miluju. Je to moje srdcovka. Nejvíce mě zasáhlo, když jsem zjistila, že na Kids Choice Awards jsou v nabídce Zataženo, občas trakaře 2, Despicable Me 2 (Já, padouch 2), Frozen (Ledové království) a ještě nějaká blbost, ale ty tři mě zasáhly. Jak si z nich mám vybrat? Nakonec jsem dala hlas Frozen, ale bylo to tak tak s mimoni. :D

Předminulý týden jsem byla o víkendu taky s kamarádkou. Byly jsme venku na kafču. Vlastně to byl pátek, ale stejně pátek počítám do víkendu, protože je jenom sobota. Neděle vůbec není víkend. Stejně se o ní musíš jenom učit a připravovat a uklízet a dááálšíííí... Pátek je jediný den, kdy si povoluju kávu. Silnou kávu. Pořádné esso. Vždycky mě to tak nakopne, ale pak stejně usnu jako malé kotě, protože jsem ze školy vyřízená.

Od čtvrtku jsem byla doma kvůli střevní chřipce, vysokému tlaku a migréně. Ty migrény jsem někdy fakt na palici, ale ta chřipka k tomu. Jsem myslela, že vypustím duši. Nevěděla jsem, kterým otvorem to půjde dřív.... Bylo to hrozné, ale naštěstí už mi je lépe. V neděli jsem zase vyrazila s kamarádkami ven. Byly jsme na pokecu, já jsem si dala svařený broskvový džusík se skořicí a hřebíčkem a kamarádky měly ledovou čokoládu a pistáciovou čokoládu. Samozžejmě jsme si daly navzájem ochutnat. Byl to fajn den, ale nemohly jsme spolu být moc dlouho, protože to přece jenom byla neděle. :/ Tak snad tento víkend.

Ještě dneska jsem byla doma, protože jsem měla z minulého týdne zánět močáku a šla na kontrolu. V pondělí mi brali i krev a měla jsem i ultrazvuk (ten byl i dneska). Doktorka, že mám opravdu hodně zvětšené uzliny, ale že by to tenhle typ zánětu neměl vyvolávat a jako bonus z krve mi zjistili nízky počet červených krvinek. Už jsem vám tu psala, že jsem chudokrevná, ale ono se to pak normálně upravilo, ale teď prý zase. No čert do toho! Tak jdu ještě zítra k obvodní a uvidíme, co mi na to poví.

Nevím, jestli si všímáte, ale probíhají na blogu takové little změny. Já chodím na blog snad každý den, ale vůbec není čas na psaní článků, tak aspoň čučím na titulku. S březnem se vyměnil i layout, který je rovněž z mé dílny. Dále přibyla rubrika "Můj týden s ...", to znamená, že to doopravdy rozjíždím. Bohužel články k tomuto tématu budou přibývat asi jen jednou měsíčně, protože někdy doopravdy není čas zkoušet nové věci. Zatím začínám s přípravky na hubnutí. Za tento rok už zkouším třetí, tak uvidíme, které jsou dobré a které ne.

K názvu článku. Ten, kdo má přehled o hudbě, zřejmě tuší z jaké písničky je to úryvek. Je to z We Can't Stop od Miley Cyrus. A proč? Když jsem byla v neděli s kamarádkami venku, tak se jedna o něčem zmínila a já se o tom zmínit taky musím. Když jsem měla tady na blogu layout s Miley, která byla oblečená a jen trochu vyzívavá, tak mi několik lidí ten layout kritizovalo, že je "vyzívavý". Teď tady mám nahou Lady G a nic. Tak lidi, já fakt nevím... Chtělo by to měřit všechno stejným metrem. ;)

Hezký zbytek dne Vám přeje LuSsy