Prosinec 2012

Ha-ha-ha-happy New Year

31. prosince 2012 v 12:30 | LuSsy |  Diary
Zdravím vás se svou "ranní" kávičkou, z které se stala moje závislost. Je to možné, aby měl člověk vůbec tolik závislostí jako já a přitom to jsou takové maličkosti? Káva, čokoláda, blog, psaní, zpěv, tanec, žiletka, zvracení, oheň...

K dnešnímu dni... Mám plánu jít ke kamarádce, budou tam asi ještě další tři kamarádky, tak snad bude sranda, ikdyž moc náladu nemám. Technicky vzato nemám náladu na nic. Dneska se mi o tom nechce psát, protože je to osobní až hrůza. Možná se vám bude zdát, že tady o sobě hodně prozrazuju, ale pořád ještě o mně a mé rodině nevíte všechno. ;)

Zpátky k dnešku. O půlnoci budu se svou rodinou, to je jasné, ale pak bych chtěla jít ještě na chvíli ven. Jen tak prskat prskavky. Původně jsem měla v plánu, že vytáhnu lopatu - ano, tu na ježdění - a budu jezdit, jenže teď můžu jezdit max tak na blátě. To podělané slunko nedá pokoj ani v zimě. Grrr...

Co pro mě znamená Nový rok? Nic. Já si sice předsevzetí dávám, co bych chtěla v následujícím roce vydržet, ale jinak to pro mě nic neznamená. Upřímně nechápu lidi, kteří si říkají: "Od Nového roku začnu s..." Přijde mi to naprosto zbytečné. Když člověk nezačne (nezmění) jen tak, určitě mu nějaký Nový rok nepomůže. Je jasné, že člověk potřebuje nějaký odrazový můstek, ale proč začínat se všemi ostatními, udělejte si svůj vlastní Nový rok a slavte jej, abyste si připomněli, kdy jste se změnili, kdy jste s něčím novým začali, kdy se vám konečně povedlo zlepšit váš život.

Teď se vám asi bude zdát, že jsem švihlá na hlavu, ale Nový rok slavím. Přijde mi, že každý rok je plný úplně něčeho jiného, ikdyž poslední dobou mám pocit, že mají jednu věc společnou - můj život jde do háje, ale ještě pořád žiju, tak nevěším hlavu.

K roku 2013. Dá se říct, že třináctka je moje číslo. Mám svátek třináctého - prosince - a nikdy na mě neplatilo pravidlo "pátek třináctého", naopak se mi vždycky dařilo. :)
Upřímně doufám, že rok 2013 bude dobrý jak pro mě, tak i pro vás a ať je plný lásky, přátelství a víry - ať už věříte čemu chcete, já myslím víru v sebe samotného - protože bez toho bychom byli jen obyčejná zvěř. :)
Vaše Lussy

Dostáváme se do kondice

30. prosince 2012 v 22:01 | LuSsy |  Diary
Neskutečně zpocená, s vlasy lepícími se mi na obličej a krk, s oblečením totálně mokrým a třesoucími se prsty vás zdravím!

Konečně jsem se po dlouhé době dokopala k pravidelnému sportu. Zatím to není nic velkého, ale poctivě se snažím a doufám, že koncem příštího týdne budu moct přeřadit na druhý level.

Ano, začala jsem cvičit s Jillian Micheals. Její lekce si můžete stáhnout v pohodě na ulož.to a musím vás upozornit, že pokud nejste zvyklí cvičit, je to dost makačka. Uf... :D

Dále jsem si postahovala nějaké videa z YT. Už opravdu nevím, jaké to jsou odkazy, takže nepočítejte, že je vám dám. :D Ale odkazy na Jillian vám k tomuto článku přiložím (CČ). :)

Chtěla jsem chodit do fitka, ale přijde mi blbé tam chodit samotná. Velice pochybuju, že tam najdu někoho, kdo vypadá jako já. Většinou do fitek chodí lidi, kteří už jsou vypracovaní, přijde mi, jako by se tím chlubili. U nás málokdy potkáte člověka s nadváhou a nebo obezitou ve fitku. Většinou se všichni trápíme doma. Měla jsem v plánu běhat, ale když si vzpomenu, jak na mě tehdy všichni zírali - což opravdu nesnáším - hned mě to odradilo a radši si kardio cvičení sestavím sama doma a "běhám" na místě.
Vaše LuSsyVánoční speciál

26. prosince 2012 v 1:12 | LuSsy |  Diary
Krásný/é středeční večer/ráno! ;)

V pyžamu - celý den, se "zlatým" perlovým náramkem, naprosto rozcuchaná, bez šminek, se sklenkou kyselého a studeného bílého vína, v uších Megan and Liz.

Předevčírem byl Štědrý den, jak jste si ho užili? Já se měla celkem fajn, ikdyž jako každé Vánoce jsme se dohadovali, protože jsme nic nestíhali a nakonec večeřeli až o půl sedmé - jo, nestihli jsme Simpsnovi.

Co dárky? Copak vám Ježíšek nadělil pod stromeček? Mně tam nechal spoustu krásných věcí, které jsem si ani nepřála. Nebo spíše nemusela přát. Mám jednoduše úžasno rodinu a přátele. :) Nechci tvrdit, že nejsem spokojená z toho, co jsem dostala, ale má přání byla úplně jiná. Vlastně jako každý rok mým velkým přáním bylo zdraví pro celou rodinu a vůbec pro všechny, kteří obývají tuhle planetu se mnou, a jako vždy se mi nevyplnilo. Můj další velký sen je světový mír. Nejspíš to zní jako klišé, ale copak války jsou něco dobrého? A vyřešilo se jimi někdy něco? Dále jsem si přála štěstí, štěstí pro všechny, protože štěstí nikdy není málo. :)

Kdybych se měla podívat na Štědrý den z pohledu na jídelníček, tak bych se musela zahrabat. Tutově - jako každý rok - jsem se přecpala a včera to pokračovalo. Já jednoduše nedokážu odolat pohledu na cukroví - a to jsem si myslela, že toho bude málo, tak to nějak přežiju, jak bláhová já byla. Doufám, že počínaje dneškem se můj jídleníček omezí na nejvýš 3-5 kousků sukroví a dál jen ovoce a normální jídlo. :)
Mějte se krásně,
Vaše LuSsy.


Merry Christmas and Happy New Year!

23. prosince 2012 v 21:41 | LuSsy |  Diary
Krásný večer!

Dneska jsem se setkala s kamarádkami, které jsem dlouho neviděla. Kecaly jsme a vyměnily si dárky, takže budu mít zítra dost práce.

Je dost možné, že se sem už zítra nedostanu, protože je toho pořád dost na práci a tak si říkáte, co k sakru dělám tady, kdž mám makat. Na chvíli jsem si odskočila, abych nabrala nové síly. :)

Ještě než začnu s přáním, bych vám chtěla sdělit, že jsem nezapomněla. Opravdu vlastním ozdravný blog, ale všechny ty články potřebují řádnou přípravu a opravdu není lehké se o tom zmiňovat. Po Novém roce očekávejte články konečně na téma. Víte, svátky bych chtěla prožít ještě v klidu a pak se dám do vzpomínání, jak to všechno bylo. :)

Přeji vám všem krásné prožití vánočních svátků. Ať najdete pod stromečkem vše, co jste si přáli, ale nezapomeňte, že nejdůležitější je zdraví a to, že jste po dlouhé době s blízkými - to je duch Vánoc. :)
Vaše LuSsy

PS: Vykašlete se na diety, stejně je na Vánoce málokdo vydrží. Zbytečně se budete trápit. Raději si vezměte dvě-tři kuličky, než potom jich v záchvatu sníst celý plech. :)


Plný den

23. prosince 2012 v 0:06 | LuSsy |  Diary
Zdravím!

Dnešek i včerejšek jsem měla plný a až teď jsem se konečně dostala na noťas.
Stalo se toho hodně a můj život je ještě komplikovanější než kdy dřív, proto musíte pochopit, že na blog nemám tolik času, kolik bych chtěla, ale věřte, že po Novém roce začínám s cestou za ozdravením duše, těla i blogu. :)


Abych zrekonstruovala poslední dva dny... byla jsem nakupovat poslední vánoční dárky a i přesto, že mám zabalené dárky už od prázdnin, něco mi chybělo a já to jednoduše dokupovala 21. prosince. Taky jsem byla včera v kině na The Twilight saga: Breaking Dawn part 2. Bylo to úžasné a kdo to neviděl, doporučuju, skvělé zakončení celé ságy. :) Včera jsem měla perný den, uklízela jsem celý byt a to úplně celý. Stejně budu muset ještě dneska vysávat, potože nějaké prase v obyváku nadrobilo (beztak brácha :D).


Dneska jdu ven s kamarádkami. Naposledy jsem je viděla v říjnu a některé o letních prázdninách. Bude skvělé je zase vidět. Doufám, že i vy se o svátcích uvidíte se s vašimi blíznkými. :)

Krásné svátky vánoční Vám přeje LuSsy.

Bez léků to nejde

19. prosince 2012 v 12:28 | LuSsy
Zdravím!


Název článku zní jasně, ale čeho se to tak asi jedná, že? Je to bipolarita. Už mi to leze krkem, proč zrovna já tohle musím mít? Proč to vůbec existuje?

V neděli jsem začala jíst zase léky, protože jsem se dostala do extrému 72h bez spánku. Nevím, jestli to způsobily ty léky, ale spíš jsem si je vzala pozdě. U všech léků je nějaká doba, během které se dostaví účinky. Většinou to trvá tak týden až měsíc, kdy na sobě pocítíte účinky nějakého léku, tudíž budu muset i já počkat, než mi zase bude líp.

Během toho měsíce bez všech léků mi došlo, že bez tohoto typu nemůžu existovat - tedy vlastně můžu, ale jak dlouho? Tentokrát už nebudu provádět žádné pokusy, abych konečně mohla chodit normálně do školy, protože s těmito stavy se tam chodit vážně nedá.

Je logické, že zřejmě tahle kapitola už bude zbytečná, jelikož se o samoléčbu nejedná, ale pouze o tu "chemickou". Nejspíš ji dále zasvětím různým tipům pro dobrý spánek, které jsem já sbírala několik let a stejně mi nepomohla, protože jsem byla - a nejspíš stále jsem - nemocná.
Vaše LuSsy

První normální článek...

18. prosince 2012 v 12:22 | LuSsy |  Diary
Krásný den přeji!
Jsem nesmírně ráda, že představování rubrik skončilo a já konečně můžu zase psát jako člověk. Je to strašně osvobozující, když se člověk může z něčeho vypsat.
Začala jsem brát zase léky. Bez nich je to ještě horší. Obhájila jsem svůj rekord. 72h bez spánku. To bylo minulý týden.
Teď bych spala i v sedě i na hřebících. Včera jsem spala osm hodin (odpoledne), teď jsem spala dalších osm hodin. Klidně bych prospapa celou zimu a myslím, že s dnešním rozpoložením bych to i zvládla.
Je mi nějak šoufl. Na snídani jsem měla mléčno rýži a ještě pořád mi leží v žaludku. Co to s ním je? Když jsem vstala včera večer (po šlofíku), tak jsem si dala na véču rohlík a ten mi tam ležel až do dvou do rána...
Dneska jsem měla jít k neurologovi, jenže já nemohla včera večer najít mobil... Mobil mi zvonil, ale nikdo mě nevzbudil, takže banán... Asi tam půjdu až ve čtvrte, protože ve středu tam není.
Sníh už u nás není žádný. Doufám, že aspoň u vás něco je. :)
Mejte se hezky,
Vaše LuSsy.

Zdraví máme jenom jedno...

17. prosince 2012 v 12:53 | LuSsy |  Zdraví
Zdravím!
Tohle je rubrika, ve které se budu věnovat především zdraví. Je pravda, že zdraví máme jedno a já si to svoje po*rala vším možným a teď toho lituju. Chci, abyste se vyvarovali mých chyb a žili šťastný a plnohodnotný život a sračkyv jakých se nyní potácím já.


Rubrika bude zahrnovat veškeré tipy, ať už z mé zkušenosti a nebo z nějakých médií. Používám pouze ověřená fakta z kvalitních časopisů, tudíž se nemusíte bát, že na vás budu valit nějaké bludy. Především se budu zajímat o prevenci různých onemocnění, kterým se dá předejít. Možná bych se mohla soustředit i na léčbu nějakých nemocí, ale nechci "mluvit" do něčeho, o čem nemám ani šajn.


Na závěr bych vám chtěla říct, že si neničte své tělo dobrovolně. Mně je šestnáct a cítím, že to moje stojí za velý prd. Vždycky máte důvod, proč být a chtít být zdravý. Když už to neděláte pro sebe, dělejte to pro svou rodinu, přátelé, partnery, děti... jednoduše pro lidi, na kterých vám záleží a nechcete je opustit. Život je vypočitatelný a já nevím, jestli vás třeba za hodinu, až půjdete vyvenčit psa, nesejme autobus, ale tohle neovlivníme, ovšem svě zdraví můžeme.


Vaše LuSsy

Something about me

16. prosince 2012 v 15:31 | LuSsy |  Something about me
Zdravím!

Dalo by se říct, že tohle je konečně plnohodnotný článek. Zde bych se vám chtěla trochu "představit" a něco o sobě "říct". Dnešní článek bych nazvala: 5 věcí, které o mě musíte vědět.

1. Prošla jsem si anorexií i bulímií. Anorexie u mě zřejmě pořád zůstává, ale bulímii se mi konečně (po pěti letech) podařilo překonat.

2. Jsem tvrdohlavá. Extrémně tvrdohlavá a když si něco vezmu do hlavy, tak mi to z ní nikdo nevymlátí - ani pánví.

3. Jsem perfekcionistka, tudíž všechno musím mít perfektní a vytáčí mě, když něco není. Tohle je taky důvod, proč mi vždycky trvá napsat článek a nebo kapitolu povídky, protože MUSÍ být perfektní.

4. Žiju v bytě 2+1 s maminkou, babičkou a bráchou. Otec se od nás odstěhoval, když mi bylo 12let - měl to udělat dřív.

5. Miluju, zbožňuju, uctívám všechny kočičky. Jsou to naprosto boží zvířátka. Když se mě někdo zeptá, jaké je moje nejoblíbenější, tak jednoznačně čičinky. Miluju i ostatní zvířata, doma jsme jich měli několik, ale kočičky mají první příčku.

Rubrika "Sebepoškozování"

13. prosince 2012 v 9:49 | LuSsy |  Sebepoškozování
Zdravím!
Velice se omlouvám, že jsem dlouho nepřispívala, ale další článek měl být o sebepoškozování a na tohle jsem potřebovala čas. Abych vysvětlila svou situaci... Momentálně žiju "bez" ostrých předmětů. Za nedlouho to bude měsíc. Už několikrát jsem se pokoušela o život "bez", ale nikdy s mi to nepovedlo. Doufám, že nyní jsem na správné cestě za úplným vyléčením. :)

O čem rubrika bude? Především o mně a o tom, jak se s tím vyrovnávám, o mých marných pokusech přestat a taky o mém začátku, ale o něm se budu zmiňovat pouze jednou, protože já vás do toho nechci dostat, ale právě naopak a je blbost žvatlat třicetkrát o začátku, když chcete přestat. :)

Na závěr bych chtěla říct, že tato rubrika je pro mě asi nejchoulostivější. Je hodně čerstvá a... Řekněme, že se mě dotýká nejvíc, jak může. Mnohem více než anorexie a nebo bulímie, nějaká bipolarita a nebo něco dalšího... Několik let to byl můj "způsob života", "důvod měho bytí", "záchranné lano", "nejlepší kamarád"... Bude těžké o tom psát, natož hovořit, ale pro Vás to udělám. Nechci, abyste si prošli tím, čím jsem si prošla já a tohle je účel celého mého blogu.

Mějte se krásně a užívejte sněhu, než ho slunko rozpstí,
LuSsy.

Chvilka večerní poezie

9. prosince 2012 v 20:23 | LuSsy |  Poezie
Krásný večer všem!
Dnešní příspěvek nemá smysl nějak rozvádět, jelikož se jedná pouze o poezii. Jen bych chtěla ještě poznamenat, že poezie je pro mě něco jako blog, jako deník - výpis mé duše, mých pocitů. :)
Dovolte mi představit mou mírně depresivní báseň, která se nazývá "Bezcenná".

Příjemné čtení,
Vaše LuSsy.


Pytel urážek se mi sype na hlavu,
zastavit to však nemám odvahu.
Všechno se to na mě sype dál a dál,
toužím po tom, aby všechny mé špatné vzpomínky vítr vzal.


Na šatné věci lehce se mi vzpomíná,
tehdy si připadám jako domeček z domina.
Stačí si vzpomenout a sesypu se celá,
protože vím, že takový nátlak nevydržím do dalšího večera.

Už od mala se ode mě maximum očekávalo,
to, že zničili mou duši, jim přijde málo.
Dál ničí to, co ze mě zbylo,
abych si vyčítala každé své kilo.

Rubrika "My photos"

7. prosince 2012 v 16:38 | LuSsy

Zdravím! :)
Tahle rubrika je asi jasná úplně každému a tomu, kdo si neumí přeložit název rubriky... bude se jednat o moje fotky. Abyste převážně věděli, jak vypadám. Víte, nechci, abyste brali pouze jako blog a čistý text člověku nic neříká, ale když víte, jak vypadám, je to mnohem osobnější, než si myslíte.
Takže... pár fotek z poslední doby. :)
↑Jedna z léta↑


↑Druhá z léta (vyfocená webkou)↑

Rubrika "Můj zdravotní stav"

5. prosince 2012 v 13:41 | LuSsy |  Můj zdravotní stav
Zdravím!
Pomalu a jistě se dostáváme k jádru celé téhle věci. Abyste pochopili, že ani já na tom nejsem zase až tak skvěle, rozhodla sem se vytvořit tuto rubriku. Zde budu rozebírat své vlastní problémy, které se týkají pouze zdraví ať už toho fyzického a nebo duševního.
Jsem nemocná? Jak to jenom říct... Řekněme, že nemám žádné ultimátum do kdy budu žít, čili netrpím žádnou nevyléčitelnou nemocí a budete si muset zvyknout, že nějakých padesát let (doufám) tady budu smrdět a otravovat svět. :D Kdybych to ovšem měla vzít z té druhé strany, jestli se cítím dobře ve své kůži, tak to bych lhala, kdybych tvrdila, že ano.
Jako každý člověk mě během roku napadne chřipka nebo angína ( letos v září jsem dokonce měla zápal plic, tak bacha na to), ale u mě to trvá strašně dlouho než se z toho vylíž. Svou imunitu bych nemohla vyjádřit lépe než: "Kdyby se nemoci jako AIDS, rakovina a další nevyléčitelné nemoci, přenášely vzduchem, tak já je chytím s pravděpodobností 99,9%."
K mému nynějšímu stavu. Momentálně jsem na cestě za zdravím, ale nevím, kdy jej konečně budu moct uchopit a nepustit.
Co mě trápí?
1. Alergie → Jsem alergická snad na všechno, na co se dá, což je prach, roztoče, pyl, peří, čerstvě posekanou trávu, citrusové plody (kyselina citrónová). Naštěstí nejsem alergická na lepek. *klepe na dřevěný stůl*
2. Migrény → Už od útlého dětství trpím migrénami. Jsou to šílené bolesti, se kterými nemůžu dělat nic - ani spát. Brala jsem na to spoustu léků, zjišťovali se "spouštěče", ale všechno marně. Momentálně budeme zkošet masáže krční páteře - snad pomůžou.
3. PPP → Už od svých tří let jsem trpěla bulímií. Během základní školy si na průběh moc nevzpomínám, ale v páté třídě to "začalo" znovu. Tehdy jsem nevěděla, že to je nemoc a že vůbec něco jako anorexie a nebo bulímie existuje. Teprve až v květnu 2012 jsem se to rozhodla řešit, jelikož jsem zvracela úplně vše, co jsem snědla a i když jsem nic nejedla zvrcela jsem hodinu na záchodě a dokonce jsem někdy vyzvracela krev - opravdu nic super.
4. Záchvaty podobné epilepsiiProč podobné epilepsii? Když jsem byla léčená, tak mi předepisovali jen léky na epilepsii, proto. :) Asi od osmé třídy základní školy trpím záchvaty. Překvapí mě kdykoliv. Popsala bych je tak, že mě pálí hlava a od bolesti mi tečou slzy. Dále se mi klepou končetiny. No... spíš se mi otřásá celé tělo. Někdy i zvracím, což je na tom všem nejhorší, protože to trvá klidně i hodinu. Ještě poslední věc... nemůžu kousat a šíleně mě bolí klouby...
5. Anémie → Jsem chudokrevná a jím různé blbosti, abych se prokrvovala. Mám věčně studené ruce (no nohách ani nemluvím), nos a strašně špatně se mi bere krev. Jako bonus mám "křehké" žíly - praskají mi bezdůvodně - a snadno se mi udělají modřiny...
↓(edit 6.12.2012 v 13:32)↓
6. Bipolarita (aneb maniodepresivní psychóza) → S tímhle je život peklo. Vážně. Všechny věci zmiňované předtím, baych nějak dokázala zvládnout, kdyby mi tahle věc neznepříjemňovala život. Možná, že obodobí deprese, mánie a období, kdy jsem "normální", nejsou tak strašné, ovšem nejhorší jsou ty přechody. Je to jako rána do hlavy... Vůbec nezáleží, jestli jste ještě ráno byli v mánii (depresi, normální), klidně večer vás přepadne deprese a vy máte chuť skočit z okna...
Snad jsem si vzpomněla na všechny svoje "neřesti". Každopádně, pokud si někdy během dne - nebo tohoto roku - na něco vzpomenu dopíšu to formou dalšího článku.
Tak vidíte a pak, že mi každý tluče do hlavy, že jsem zdravá. Já chci být zdravá, ale některé moje stavy mají do zdraví setsakramentsky daleko.
Vaše LuSsy

Rubriky "Layouty", "Moje kresby" a "Music"

4. prosince 2012 v 12:46 | LuSsy
Zdravím!
Další tři odlehčené rubriky, které nebudu používat moc často, ale přesto jsou důležité.

Layouty... Jak víte, layouty si vytvářím sama, prpto jsem se rozhodla dokumentovat, jak se vzhled blogu mění. Říkala jsem si, že by bylo fajn měnit layout jednou za měsíc, ale když mě zase něco chytne, tak můžete počítat, že se budou měnit každým týdnem. Jsem hold nevypočitatelná... ;)

Moje kresby... Kreslit neumím - to říkám hned na začátku - ale chtěla bych se o to podělit. :D Mám spoustu kreseb, které bych chtěla "ukázat světu" - tady tomu mému malému blogovému. :) Navrhuji. Ano správně. Navrhuji oblečení, ale jen tak pro sebe a jednou bych z toho chtěla něco doopravdy ušít, tak mi držte palce. ;D

Music... Jednoduše "řečeno": přibývat bude především má oblíbená hudba, ať se trochu vcítíte do mojí kůže. Hudba, kterou poslouchám mě charakterizuje, tudíž vám o mě toho může spoustu prozradit.
Vaše Lussy

Rubrika "Fashion" a "Funny videos"

3. prosince 2012 v 9:12 | LuSsy
Zdravím!
Tyto dvě rubriky jsem spojila do jednoho článku, jelikož se tady nepotřebuju tolik rozepisovat jako u těch ostatních.
Fashion... Už jako malá holka jsem se ráda parádila, nosila šatičky, sukýnky... Bylo období, kdy mě to přešlo, ale postupně se do toho vracím, ovšem raději parádím ostatní než sebe.
Kdybych měla možnost pracovat v módním průmysl, bylo by to vážně skvělé, ale studuji něco úplně jiného a navíc nepřipadám si, že bych byla nějak vyjímečně dobrá v kreslení a šití. Každopádně mě baví číst modní časopisy a koukat se na ten luxus, který zřejmě nikdy nebudu vlastnit. :)
Abych vás zasvětila trochu do tajů této rubriky, něco vám prozdradím. Nepočítejte žádné chytré triky všech těch magazínů apod... Spíš bych se s vámi chtěla podělit o svoje názory, o to, co se mi líbí a o to, co se mi nelíbí. :) Je to velice jednoduché. Také bych chtěla sdělit, že téhle rubrice nebudu dávat moc velký prostor...


Funny videos... odlehčená rubrika. Po všem tom vážném a soukání nití mého života, jsem si dovolila udělat něco, co by tento blog trochu odlehčilo. Nečekejte žádné světoborné věci, ale budu se snažit, aby se vám - i mně - videa líbila.
Vaše LuSsy

Rubrika "Diary"

1. prosince 2012 v 15:48 | LuSsy |  Diary
Zdravím!
Konečně jsem se dostala k jedné asi z nejdůležitějších rubrik na tomhle blogu. Rubrika, která se zabývá pouze mnou, ničím jiným. Sobecká rubrika, ale já taky potřebuju prostor. Potřebuji se podělit o své zážitky, nálady... Nejsem ale zase až tak naivní, abych sem psala každou svou myšlenku - s tím vážně nepočítejte.
Tohle není klasický deník. Tohle si lidé můžou přečíst a proto tady bude fungovat jistá cenzura. Už tak odhaluji ve všech ostatních rubrikách o sobě dost a o strašáky v hlavě vážně nestojím.
Abych tuto rubriku začala trochu jinak než ty ostatní, udělám i úplně první zápis...


Zdravím!
Začala bych spánkem. Jak víte, tabletky už nejím, tak proto byl strašný. Budila jsem se každé dvě hodiny - vážně super! Nakonec jsem to ve dvě odpoledne vzdala - usnula jsem až kolem páté ráno. Koukám z okna, slunko mi svítí do očí. Mračím se - to budou vrásky na stará kolena. :D Čekám sníh. Loni, když sněžilo, jsem vyběhla v pyžamu a papučích ven a skákala jako úplný blázen. Lidi se na mě dívali, jako na blázna. Jednoduše já...
Hledám brigádu. Nejlíp na léto, protože už tak mám hodně zameškaného ve škole, ještě abych k tomu stíhala chodit někam pracovat. Nezáleží mi ani tak, jestli to bude nějaká manuální práce a nebo si budu namáhat hlavičku, hlavně abych o daném tématu něco věděla. :) Rozhodně nepůjdu dělat mechanika, sebevrah nejsem! :D
Zalíbily se mi dva inzeráty. Jelikož jsem hledala brigády v mém městě, moc jich nevyskočilo - zdá se, že se budu mset porozhlédnout po svých, ale to až po Novém roce. Jedna možnost je psát do internetového magazínu, se psaním mám zkušenosti a baví mě to. Zatím je to práce bez honoráře, ale je to něco, co by mě vážně bavilo. Druhá možnost je být animátorkou na dětském táboře. No... můj vztah k dětem. Dokud mě to poslouchá a nelezo mi na nervy, tak jsem v pohodě. :D Už několikrát jsem měla zkušenost s tím, že jsem se starala o aktivitu - tehdy to byla dobrovolná práce bez honoráře - a šlo mi to docela dobře, dokonce jsem měla i respekt. :D Dá se říct, že i u některých svých vrstevníků mám nějaký ten respekt. :D
O tom si ještě musím promluvit s mamkou, ona mi to musí povolit, jelikož mi ještě není 18 a ona za mě zodpovídá. Během dneška si to všechno promyslím a ozvu se na inzeráty.
Mějte se hezky,
Vaše LuSsy.