Listopad 2012

Rubrika "Co mi nedá spát"

30. listopadu 2012 v 13:46 | LuSsy
Zdravím!


Tuhle rubriku znáte už z minula, ale tehdy jsem to vedla jako takový deník a rubriku "Diary" jsem používala zřídkakdy. Teď bych chtěla tuto rubriku zasvětit různým úvahám na téma - něco jako téma týdne na blog, ale já budu mít svá témata. Podle mě existuje hodně témat, ke kterým mám názor a chci se o něj podělit. Jak už asi tušíte, budu se věnovat především těm, o kterých se málo mluví a jsou kritická - případně se o nich mluví, ale jen aby se neřeklo...
Ironií je, že témata, která budu rozebírat mi vážně nedají spát. Možná za to spíš může moje bipolarita... Jo, beru zpět to, co jsem psala v minulém článku... Už asi dva týdny neberu žádné léky. Jo, vysadila jsem to. Prasklo mi v palici a já se jednoduše rozhodla, že chci žít a ne být závislá na nějakém svinstvu.
Jak mi je? Strašně. Bez prášků na spaní jsem v obodobí mánie - slušně řečeno - v háji. Řekla bych, že teď jsem v období deprese. Moje myšlenky se ubírají všemi směry a hlavně těmi nesprávnými, pořád bych jen spala spala a spala - a nejlíp se už neprobudila - bez každodenní dávky kofeinu jsem úplně na šrot, brečím za každou volovinu, chybí mi žiletka, jít na záchod je pro mě jako cesta na Mount Everest atd...
Stojí mi to za to? Jasně!
Zpět k rubrice... ehm... no... snažím se "říct", že tady nebudou žádné tlachy do zdi. Moje články snad budou na nějaké úrovni a dají mým čtenářům něco do života. Budu psát za sebe, jak to cítím já, mé vlastní zkušenosti, takže nemusíte kritizovat, že je to jen nějaká psychologická studie. Píšu o tom, co jsem zažila a netlačím se do něčeho, o čem nevím ani tužku...
Docela dost dlouho jsem přemýšlela, že bych tohle udělala videoformou. Zdá se mi to lepší, protože nějaký článek vám moc nedá, za to když k vám ten člověk mluví, je to osobnější a více těch informací ve vás zůstane. A teď se přiznejte, kdo rád čte slohy na čtyři A4? No, já moc ne. :D Všechno by to bylo v pohodě, kdyby tu nebylo jedno velké ALE... Nedokážu se nahrávat. Natáčení jednoho desetiminutového videa by trvalo snad rok, protože když jsem to zoušela, tak jsem se, místo probírání daného témata, pořád smála, protože jsem ještě nikdy takhle nahlas nemluvila do zdi. Jo jasně, trpím samomluvou, ale šeptám si... Přijde mi strašně komické mluvit sama se sebou takhle hlasitě. :D Já vím, jsem magor, ale pokud navštěvujete tenhle blog, tak si můžem plácnout. ;P
No, abych to shrnula, budu tedy psát, ale budu se snažit, aby to nebyly slohy, ale jen důležité informace, které se opravdu někdo přečte.
Přeji krásný zbytek dne,
LuSsy. ;)

Rubrika "Bipolarita"

29. listopadu 2012 v 13:10 | LuSsy
Krásný den přeji!
Jak jistě víte už z "minulého" blogování, i mne postihla tato zákeřná věc. Jsem bipolární, ale pomocí léků se to daří trochu klidnit.
Mám milion rad a dalších věcí, jak rychle usnout, jak pohodlně spát, jak se rychle unavit a další. Jsem v tomhle vážně dobrá.
Chci upozornit, že jedině v tomhle případě (a mých záchvatů) se nejedná o samoléčbu, jelikož bipolarita jde jedině s pomocí léků. :/
Tahle rubrika vznikla, aby se lidé s bipolaritou v Česku necítili jako vyvrhelové světa. Tuhle nemoc má prostě spousta lidí a je dost těžké určit, jestli to jsou "jen" poruchy spánku a nebo už výše zmíněná bipolarita.
Rubrika bude plná novinek, rad tipů a triků a taky možná léků, které beru. :) Nicméně tady toho nebude zase až tolik, jelikož opravdu nejde o samoléčbu. :)
Vaše LuSsy.

Rubrika "Poruchy příjmu potravy"

27. listopadu 2012 v 15:13 | LuSsy |  Poruchy příjmu potravy
Zdravím!
Tohle je můj první článek po strááášně dlouhé době, ale nebude zase až tak "zábavný", jak mé články bývaly...
V tomhle článku a vlastně i těch dalších - které budo postupně přibývat během totoho týdne - se budu zabývat obsahem rubrik, ale zatím nebudu psát nic konkrétního - to si musím ještě pořádně rozmyslet. :)
Název této rubriky je "Anorexie a Bulímie". Už asi víte, o čem bude řeč a nebo možná taky ne. Nechci, abyste si mysleli, že jsem jen další PRO ANA blog. Ne, opravdu nejsem. Je pravda, že je navštěvuji, ale pouze z určitého důvodu. :)
Chci se věnovat léčbě těchto nemocí, jelikož spolu obě nemoci svouvisí, až by se dalo říct, že bez sebe by nemohly být. Ano, bez anorexie by nebyla bulímie a naopak. Chci se věnovat i záchvatovému přejídání, ale s ním nemám takové zkušenosti jako s "anou" a "miou".
Abych vás trochu zavedla "do děje"... Už několik měsíců procházím samoléčbou. Ano, o mém problému někteří doktoři vědí, ale nic s tím neudělali, tudíž to všechno nechali na mě, proto bych chtěla hnout ostatními, aby se do toho pustili jednoduše sami a nečekali na pomoc druhých, protože se z toho musíte vylízat sami, jelikož to jsou psychické nemoci a hlavu vám nikdo nespraví. No... ovšem existují různé zásahy do hlavy, které změní každou vaši myšlenku, ale tyto zákroky se prováděly kdysy a především opravdovým "bláznům" a my blázni nejsme! Nejspíš o tom někdy pochybujeme, ale do stavu opravdového bláznovství máme opravdu daleko.
Držte se a vydejte se se mnou na cestu za zdravím,
Vaše Lussy. :)


Moje tvorba

16. listopadu 2012 v 19:01 | LuSsy