Leden 2011

Bez legrace...

28. ledna 2011 v 22:51 | MiLussy
Ahoj, po dlouhé době jsem se zase rozhodla psát na nějaké dané téma, no přece jenom naposledy to bylo na téma Český jazyk a přišlo mi, že se zase potřebuji v psaní procvičit.

pusťe si ke čtení :)

Já osobně sebevraždu uznávám pouze do jisté míry. Chápu na smrt nemocné lidi, kteří se už dále nechtějí trápit a tak si raději vezmou život, ale odsuzuji lidi, kteří si vezmou život jenom kvůli tomu, že se s ním rozešel/a kluk/holka, samozřejmě k nim se nepočítají lidé, kteří už spolu žijí více než dvacet let - staří lidé - a k ostatním mají daleko.

Co naprosto nechápu, jsou sebevraždy hvězd. Mají vše o čem spousta lidí může jen snít a oni se ještě zabijí. Jsou ve stresu? Ať si dají pauzu. Jdou jim na nervy "paparazzi"? S tímlhe rizikem museli počítat. Já vím, kecá se mi dobře, když já slavná nejsem, ale přijde mi, že to všechno přehání.

Další důvod, který uznávám je psychické, či fyzické týrání a lidi, kteří jsou bez přátel a pod neustálým nátlakem okolí.

Závěr? Myslím si, že někdy není jiné východisko, ale každý by se měl předem zamyslet, co tím vším způsobí. Možná, že jen jeho mysl je v domění, že nikomu na něm nezáleží i já mám někdy takový pocit a proto hned nesahám pro nůž, či po zbrani a nebo neskáču z mostu - to bych už byla mrtvá na tolik způsobů, že by nestačil ani papír formátu A4 na popsání toho všeho. 

Takže nejlepší je se pořádně zamyslet, jestli má ta sebevražda smysl. Nechci psát, pokud má smysl, tak s chutí do ní, ale přece jenom někdy jsou i jiné možnosti. 

The Pretty Reckless - Zombie

28. ledna 2011 v 22:34 | MiLussy
Ahoj, po dlouhé době jsem sem zavítala a hned s dalším článkem. No, vlastně je to jen písnička, ale nějak se jí nemůžu zbavit. :D


Nejkrásnější jazyk, nejoblíbenější předmět... :)

19. ledna 2011 v 19:43 | MiLussy
Ahoj, po dlouhé době jsem se rozhodla napsat něco na nějaké konkrétní téma. Zdálo se mi hodně zajímavé a tak jsem se pustila do psaní...

Když se řekně český jazyk nenapadne mě nic jiného než naše krásná země a samozřejmě ta krásná a skoro nekončící slovní zásoba. Podle mě je český jazyk nejkrásnější na světě. Nemá na světě konkurenci ani slovenčina není hezčí.

Pro potvrzení si stačí přečíst několik báječných děl od českých spisovatelů (B. Němcová, K. J. Erben, K. H. Mácha apod.)

Co na češtině tolik miluji? To, že existuje tolik synonym. To, že u nás má velký rozdíl miluji Tě a mám Tě rád/a, ne jako u angličtiny, kde pro obě varianty můžeme použít tolik už otřepané "I love You."

To, že když prohodíš pár písmenek, mám nové slovo s úplně jiným významem. To, že existují dvojsmysly i "vícesmysly".

Je toho spousta, co na češtině miluji a kdybych to vše měla vypisovat, asi v polovině bych už nevěděla, co mám napsáno nad tím. :)

Shrnutí: Český jazyk je můj rodný a asi to je důvod, že ho mám tak ráda a že ho upřednostňuji před těmi ostatními, ale existuje i spousta lidí, kteří tenhle jazyk nemají zrovna v oblibě. Nechápu ty lidi, i když nás někdy i/y dokáže pěkně potrápit a to ani nemluvě o mně/mě apod, je to opravdu krásný jazyk. :)

MiLussy

Intervalová dieta

19. ledna 2011 v 19:21 | MiLussy
Ahoj, po dlouhé době se zase hlásím. Poslední dobou jsem nějaká chcíplina a všechno mě položí, možná má na tom i svoje přičiněné moje "pneumatika". :)

Brouzdala jsem na netu a našla pár diet. Bylo jich spousta, ale já vybrala, jak pro vás tak pro sebe, tu, která se mi zdála jako nejsplnitelnější. :)

Jmenuje se Intervalová dieta. Nikdy jsem o ní neslyšela, ale když jsem si o ní přečetla kráťoučký článek, hned mi bylo jasné, že ji asi někdy v průběhu svého dospívání vyzkouším. :)↓

Bílkovinová dieta aneb je čas změnit stravovací návyky...

11. ledna 2011 v 19:37 | MiLussy
Ahoj není mi z jídla nějak dobře a jak to tak vypadá asi zase půjdu zvracet? Bulimie? To asi těžko, protože záchvaty žravosti netrpím - tedy myslím si to - a navíc moje váha, je prostě "trochu" vyšší než má být. :)

Tato dieta se drží celkem 13 dní a 14. den se jí vše (mění se metabolismus). Podle zdroje se po ní 2 roky netloustne a má se při ní zhubnout až 9 kg. Rozhodně byste se v tomto případě měli držet po celou dobu plánu cv přesnném množství i přesných časových intervalech. Nezapomeňte na pitný režim nejméně 2l vody denně.

Jak si správně mýt hlavu?

7. ledna 2011 v 23:14 | MiLussy
Ahoj!

Možná si říkáte, že je to blbost, ale i na tomhle záleží, pokud chcete mít zdravé, lesklé a pevné vlasy. Do nedávna jsem si je taky myla špatně, ale vše se změnilo jedním mým "nálezem".

Není to nic naučeného z časopisu, nebo internetové stránky, je to pouze moje teorie a pak následný důkaz na mé hlavě. :D

Určitě už jste četli o tom, že stačí málo šampónu, to je pravda, stačí kolečko asi zhruba velikosti vlašského ořechu. Dále by se měl šampón vetřít do hlavy, ale žádné dření pokožky, jen vmasírovávat bříšky prstů. Nakonec opláchnout a podle potřeby opakovat. Pté by měl následovat vždy kondicionér.

Měli byste se vyhýbat šampónům 2in1, lepší je si dát práci s každým zvlášť. Další důležitý krok je vysoušení vlasů, ale o tom zase příště. :)

A teď už vážně dobrou. :))* 

Jsem ve skluzu, ale mám pro vás jeden tip :)

7. ledna 2011 v 23:05 | MiLussy
Áhoj! Omlouvám se za dlouhou absenci, ale škola mě vážně vymažkává, jako odšťavňovač pomeranč. Navíc blíží se pololetí a já se snažím  o ty nejlepší známky, protože na nich záleží přijetí na školu a tak sem moc chodit nebudu. Možná o víkednu zavítám a přidám článek, ale jinak s tím moc nepočítejte. :)

Abych Vám vynahradila nějaké další čekání, našla jsem na netu jednu skvělou stránku pro dívky, kde je tolik informací, že i google je krátký. :D Ne dělám si srandu, ale myslím, že tam nechybí nic z těch základních věcí až po těch pár okrajových. Nevím určitě, kolik tam informací je, - přelétla jsem to jen tak a pár článků si přečetla -  ale to nejdůležitější tam určitě najdete. :)


Dobrou noc a krásné sny. :))*